Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 
Danimarka

Danimarka Vize Fotoğraf Özellikleri
Son 6 ay içinde yeni çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf.
Fotoğrafta kişinin yüzü, yani çenesi, yüzü alını, burunu, gözü, kaşı ve ağızı net olarak görünmelidir.
Ayrıca, fotograf beyaz fon üstünde ve 3.5x4.5 cm ebatında olmalıdır.,

Danimarka, Schengen işbirliği kapsamındadır.
Danimarka Büyükelçiliği tarafından verilen vizeler, normalde tüm Schengen Ülkeleri için geçerlidir (Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Lüksenburg, Hollanda, Norveç, Portekiz, İspanya, İsveç, Almanya ve Avusturya). Türkiye'de İzlandayı Danimarka temsil etmektedir.

Danimarka için kimlerin vize alması gerekir ve şartları nelerdir? Bu konu ile ilgili bilgi, İngilizce olarak Danimarka Göçmen Bürosu'nun İnternet sayfasında bulunmaktadır.

Türk Diplomatik pasaport, Gri ve Yeşil pasaport sahibi olanlar, vize almadan Danimarka'ya giriş yapıp 3 ay süre ile boyunca kalabilirler.

Türkiye'den yapılan vize başvurularını kimler değerlendirmektedir?

Vize başvuruları, Danimarka Göçmen Bürosu ve yurt dışındaki Danimarka temsilciliklerinin ortak işbirliği içinde değerlendirilmektedir, (vize başvuruları Danimarka temsilciliklerinden kabul edilmektedir).

Ankara'daki Büyükelçilikten başvuru nasıl yapılmaktadır?

Vize ve oturum için başvurular, Ankara'daki Danimarka Büyükelçiliğine veya İstanbul Başkonsolosluğuna yapılmaktadır Danimarka Fahri Konsoloslukları'na vize ve oturum başvuruları yapılmamaktadır.

Başvuru yapmak ve verilmiş olan vizeleri almak üzere, vize bölümü

Pazartesi- Perşembe günleri saat 9.00-12.30 arasında açıktır. Vize bölümüne 0090 312 446 6141 numaralı telefondan 131 nolu dahiliyeden ulaşılabilinir. Vize bölümü bu numaradan, Pazartesi-Perşembe 15.00 - 16.00 saatleri arasında aranabilir; vize ve oturum konusundaki sorularınıza Danimarkaca veya Türkçe olarak cevap vermektedir.

Vize bölümü Cuma günleri kapalıdır.

Başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gereken genel hususlar :

Vize ve oturum başvurularının şahsen yapılması zorunludur;

Başvuruların değerlendirilmeye alınabilmesi için, istenilen bütün evrakların eksiksiz olması gerekmektedir (istenilen evraklar aşağıda belirtilmiştir);

Başvuru anında işlemler için ücret alınmaktadır (nakit ve YTL olarak)(LYNK). Başvurunun reddedilmesi halinde bu ücret iade edilmez;

Ancak gideceğiniz hedef ülkenin Danimarka ve İzlanda olması halinde vize başvurusunda bulunabilirsiniz;

Büyükelçilik başvuru formalarının eksik veya imzalanmamış olması durumunda reddetme hakkına sahiptir;

Büyükelçilik sahte evrak veya eksik bilgi verilmesi durumunda başvuruyu reddetme hakkına sahiptir;Vizenize olumlu cevap geldiğinde yapılması gerekenler?

Vize müracaatınız olumlu olduğunda Elçilik bunu müracaat eden kişiye bildirir ve vizesini alabilmesi için gereken olan evrakları getirmesini istenir. Vizenin alınabilmesi için gerekli olan evraklar:

Gidiş dönüş uçak bileti;

Harcamalarınızı karşılayabileceğinizi dair belge;

Seyahat Sağlık Sigorta sı;